I’m making a stand with wet hands!

You may also like...

3 Responses

  1. Deborah says:

    I love this blog. We have a dish washer but it only gets used about once every 3 or 4 months and sometimes not even that much. The way I look at it…

    It costs us more money in the long run to run the dishwasher. Reason being, we have to use hot water to rinse the dishes first. Then you have the extra cost of your pump running (if you have a well). Then there is the heating element (i think thats what in it 🙂 that dries them for you making your powerbill that much higher.
    vs
    Going to the grocery store and buying a $2-$3 bottle of dishsoap and running hot water for only a minute or two and grabbing a towel of of the drawer and your done in less than a 1/3 of the time.

    And don’t forget the family time….thats priceless!

  2. Janita says:

    I am not sure if my comment will be useful here, but I just wanted to say that I really like how you write, very easy to read!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *